Що таке недокрів’я і як його лікувати?

Посоветуйте врача

Недокрів’я – це зменшення кількості в крові еритроцитів і / або зниження гемоглобіну (барвника крові). Внаслідок цього погіршується передача кисню до тканин і виникає кисневе голодування тканин – гіпоксія.

Як відбувається недокрів’я?

Найбільше в крові людини знаходиться еритроцитів, які також називають червоними кров’яними тільцями або червоними клітинами крові. Вони складають 99% з усіх клітин крові. В одному мікролітрі крові (тобто в одній мільйонної частини літра) знаходиться від 4 до 6 мільйонів еритроцитів.

Найважливіше завдання еритроцитів – переносити по кровоносних судинах життєво необхідний кисень (який надходить в легені) до органів і тканин тіла. Це завдання вони виконують за допомогою червоного пігменту крові – гемоглобіну.

Якщо кількості еритроцитів в крові мало, або якщо в еритроцитах мало гемоглобіну і тому вони не можуть повністю виконувати свою роботу, то мова йде про анемію, або про недокрів’ї.
Хвороба недокрів'я

Симптоми недокрів’я і причини

У людей з недокрів’ям часто дуже бліда шкіра. Так як їх організм не отримує достатню кількість кисню, то у них також з’являються такі симптоми як стомлюваність, слабкість, задишка, зниження працездатності, головний біль або біль у спині.

Причиною недокрів’я часто є тривалі, які іноді не помічаються самою людиною втрати крові, наприклад, кровотеча внаслідок геморою, рясної менструації і шлункової або кишкової виразки.

Поширеною формою недокрів’я через нестачу заліза є залізодефіцитна анемія.

До якого лікаря звертатися при недокрів’ї?

Якщо ви помітили симптоми недокрів’я, вам необхідний гематолог.

Діагностика

Недокрів’я діагностується за допомогою розгорнутого аналізу крові.

Недокрів’я при вагітності дуже небезпечно, так як значно підвищує ризик викидня.

Лікування недокрів’я

Дуже добре допомагає при недокрів’ї чай з вербени. Прокип’ятіть 1 столову ложку вербени в 0,5 літра води протягом 15 хвилин, процідіть. Розділивши на 3 частини, пийте чай протягом дня. Якщо не страждаєте на цукровий діабет, можна чай підсолодити медом.

ПОДЕЛИТЬСЯ: ОТПРАВИТЬ: ДЕЙСТВИЯ: