Склеродермія

Посоветуйте врача

Склеродермія – це рідкісне хронічне захворювання імунної системи, судин і сполучної тканини. За статистикою близько 2,5 мільйона чоловік у всьому світі страждають на цю хворобу.

Що таке склеродермія?

Склеродермія на рукахПоняття «склеродермія» походить від грецьких слів «склеро», що означає «твердий», і «дерма», що означає «шкіра». Це аутоімунний стан, що означає, що імунна система стає надактивною і атакує здорові тканини організму.

Ущільнення і потовщення шкіри може бути одним з перших помітних симптомів, так як організм виробляє занадто багато колагену. Надлишок колагену може вплинути на шкіру, суглоби, сухожилля і внутрішні органи. Це призводить до утворення рубців і перешкоджає нормальному функціонуванню уражених ділянок тіла.

Симптоми склеродермії

Склеродермія на нозіСпостережувані при склеродермії симптоми, як правило, у всіх різні, і тяжкість залежить в значній мірі від того, які частини тіла вражені.

Типові симптоми включають ущільнення шкіри, набряк рук і ніг, біль в суглобах і скутість, пошкодження кровоносних судин, що призводить до фізичної надмірної реакції на холод або емоційний стрес, відомої як синдром Рейно.

Існує два основних типи склеродермії: вогнищева склеродермія (або «локалізована») і системна склеродермія (або «системний склероз»).

ПОДЕЛИТЬСЯ: ОТПРАВИТЬ: ДЕЙСТВИЯ: