Як вилікувати мігрень? Випробувані народні засоби і нетрадиційна медицина

Посоветуйте врача

Методів лікування мігрені досить багато, потрібно тільки підібрати найбільш підходящий.

Коли симптоми мігрені почнуться, спробуйте вирушити в тиху темну кімнату. Закрийте очі і відпочиньте, а ще краще здрімніть. Покладіть прохолодну тканину або пакет з льодом, загорнутий у рушник або тканину, на лоб або задню частину шиї.

Укутування сіллю з льодом

При гострій мігрені наповніть бавовняний мішечок сіллю і кубиками льоду в співвідношенні 1: 4. Покладіть мішечок на лоб або потримаєте, злегка натискаючи, на скронях. Лід з сіллю зменшить біль.

Використання прянощів

Високу ефективність в лікуванні мігреней проявляють олія гвоздики і чаї з додаванням гвоздики.

Налийте в посудину (наприклад, глечик) правильно приготований зелений чай (про спосіб приготування читайте тут), додайте 2 гвоздики, трохи кориці і трохи соку лимона. Пийте такий напій через день по 4-5 чашок.

Вживання лікарських рослин

Тривалий прийом екстракту трави материнки (не менше 4 місяців) зменшує кількість нападів мігрені до 25%. Також можна скористатися і чаєм з цієї цілющої рослини. Не слід забувати, що при використанні трави материнки не можна приймати інші ліки від болю, чи слід обмежити їх кількість.

Материнка дуже ефективна при лікуванні мігрені, однак спочатку слід спробувати приймати білокопитник.

Згідно з дослідженнями, білокопитник майже вдвічі зменшує кількість нападів мігрені. Чай з нього пити ні в якому разі не можна, через наявність в ньому отруйних алкалоїдів. Використовуються лише екстракти. При дозуванні звертайте увагу на рекомендації лікаря або зазначені на упаковці. При вживанні білокопитника не рекомендують приймати інші знеболюючі.

Не рекомендується використовувати при вагітності або без консультації лікаря.

Вживання вітамінів і мінералів

Добре допомагає, при постійній мігрені вітамін В (рибофлавін). Його дозування повинна бути досить високою, перед прийомом обов’язково варто проконсультуватися з лікарем.

Через низький рівень магнію у деяких людей з мігренню добавки магнію використовуються для лікування мігрені, але немає однозначного результату і думки фахівців з цього питання.

Нетрадиційна медицина

Нетрадиційні методи лікування мігрені можуть допомогти при хронічному болі:

  • Аромотерапія. Запахи через нюх діють на вегетативну нервову систему людини, заспокоюють і розслаблюють. Головний біль може зняти нанесення м’ятного масла на лоб або віскі.
  • Голковколювання. Клінічні випробування показали, що акупунктура може допомогти при головному болю. У цій процедурі практикуючий лікар вставляє безліч тонких одноразових голок в певні області шкіри в певних точках.
  • Біоуправління. Біологічний зворотний зв’язок, здається, ефективна в полегшенні болю мігрені. Ця техніка релаксації використовує спеціальне обладнання, щоб навчити контролювати певні фізичні реакції, пов’язані зі стресом, такі як м’язова напруга.
  • Когнітивно-поведінкова терапія може принести користь деяким людям з мігренню. Цей тип психотерапії вчить, як поведінка і думки впливають на сприйняття болю.
  • Акупресура є дуже дієвим засобом при мігрені. Найкраще її використовувати не тільки при нападах, а регулярно, 3-5 разів через день.
  1. Точка «Сонце» розташована приблизно на 1,5 пальця нижче зовнішнього кінця брів. Краще за все шукати цю точку за допомогою дзеркала. Якщо точка знайдена, то відчувається під пальцями поглиблення. Необхідно масажувати цю точку кінчиками пальців 1,5 хвилини: спочатку на тій стороні голови, яка болить менше, потім на протилежній, яка болить більше.
  2. Точка «Піан Той Діан» розташована на середньому суглобі безіменного пальця, на стороні, зверненій до мізинця. Необхідно сильно масажувати цю точку кінчиком пальця 1,5 хвилини: спочатку безіменним пальцем на руці з того боку тіла, з якої голова болить менше, потім навпаки.
ПОДЕЛИТЬСЯ: ОТПРАВИТЬ: ДЕЙСТВИЯ: