Захворювання нігтів на руках

Посоветуйте врача

Про що говорять ваші нігті на руках? Подивившись на стан нігтів, можна визначити хворобу в організмі людини. Білі плями, деяка брижі, або шарування нігтів можуть бути ознакою певного захворювання.

Бліді і тонкі нігті

Бліді і тонкі нігтіДуже бліді нігті іноді можуть бути ознакою серйозного захворювання, такого як:

  • недокрів’я (анемія)
  • хвороба печінки
  • хронічна серцева недостатність
  • нестача заліза в організмі
  • недоїдання

 

Білі нігті

Білі нігтіЯкщо нігті в основному білі з темними краями, це може вказувати на проблеми з печінкою, такі як гепатит. На цьому зображенні ви можете бачити, що пальці також жовті, ще одна ознака проблеми з печінкою.

 

 

 

Жовті нігті

Жовті нігтіОднією з найпоширеніших причин появи жовтих нігтів є грибкова інфекція. У міру того як інфекція погіршується, нігтьове ложе може втягуватися, а нігті можуть потовщуватись і кришитися. У рідкісних випадках жовті нігті можуть вказувати на більш серйозний стан, такий як важке захворювання щитовидної залози. Також може бути не в порядку печінка або шлунковий тракт.

 

 

Блакитні нігті

Блакитні нігтіНігті з блакитним (синюшним) відтінком можуть означати, що організм не отримує достатньо кисню. Це може вказувати на проблеми з легенями, такі як емфізема. Деякі проблеми з серцем можуть бути пов’язані з синюватими нігтями.

 

 

 

Горбисті, рифлені нігті

Горбисті рифлені нігтіЯкщо поверхня нігтя хвиляста або без кісточок, це може бути ранньою ознакою псоріазу, екземи або запального артриту. Зміна кольору нігтя є поширеним явищем; шкіра під нігтем може здатися червонувато-коричневою.
В організмі інфекція.

 

 

 

Складні пухкі нігті

Опухлі нігтіЯкщо шкіра навколо нігтя виглядає червоною і пухкою, це називається запаленням нігтьової складки. Це може бути результатом вовчака або іншого захворювання сполучної тканини. Інфекція також може викликати почервоніння і запалення нігтьової складки, і має назву “пароніхія” – це інфекція тканин біля нігтя. Причиною опухлости може бути навіть пошкодження шкіри після видалення задирки. Якщо запалення не лікувати, може привести не тільки до естетичних проблем, але і до зміни форми або втрати нігтя.

 

Темні лінії під нігтем

Темні лінії під нігтемПочорніння нігтя може бути наслідком травми пальця, а може свідчити про наявність грибкового захворювання. У будь-якому випадку, така проблема вимагає уваги і лікування. Якщо ж ви виявили темні лінії під нігтем, то вони повинні бути досліджені як можна швидше. Іноді вони викликані на меланому, найбільш небезпечним видом раку шкіри.

 

 

Безліч білих крапок і смужок на нігтях

Білі смужки і крапки на нігтяхКаже про брак в організмі цинку, міді і йоду. Між шарами нігтьової пластини утворюються мікроскопічні бульбашки повітря, які на поверхні виглядають як білі крапки і смужки. У медицині ця патологія називається лейконіхія. Вона буває крапковою (пара-трійка цяток на декількох нігтях) і тотальною (коли вражена вся пластина). Причини різноманітні: від травм і незбалансованого харчування до виснаження нервової системи і серцевої недостатності.

 

 

Ламкі нігті

Нігті постійно ламаютьсяЯкщо у вас ламкі нігті, вам не вистачає вітамінів, заліза, кальцію і бета-каротину. Якщо ніготь ламається, ледь визирнувши за край пальця, ймовірно, організм відчуває дефіцит вітамінів А, Е і С, а також заліза і цинку. Про продукти які містять ці вітаміни і мінерали можна дізнатися тут. Іноді ламкість може бути наслідком захворювань щитовидної залози і передвісником цукрового діабету.
 

Великі або маленькі лунули

Маленькі лунулиЛунули або лунки – це світлий півмісяць біля основи нігтя. Вони повинні займати приблизно його третину і бути добре помітними.

Занадто великі лунки бувають у спортсменів і людей, що займаються важкою фізичною працею. Іноді вони можуть свідчити про збої в роботі серця і судин, низький артеріальний тиск.

Маленькі, ледве визирають з-під кутикули лунули, можуть бути ознакою нестачі вітаміну В12 і заліза, а також проблем з кровообігом.

 

Поперечні борозенки

Поперечні борозенки лінії БоЦе так звані лінії Бо. Патологію нігтьової пластини у вигляді поперечних ліній глибиною до одного міліметра вперше виявив французький військовий хірург Жозеф Оноре Симон Бо.

Лінії Бо утворюються через пошкодження матриці нігтьової пластини. Коли їй не вистачає живлення, хімічний склад нігтя змінюється і його пластина деформується. Найчастіше це відбувається через жорсткі дієти, що межують з голодуванням.

Також ці ушкодження можуть мати механічну (коли ніготь вдарили в районі лунки) або токсичну природу (через сильнодіючі препарати або хіміотерапію). Іноді лінії Бо можуть з’являтися на тлі серцево-судинних захворювань, грибкових та інших інфекцій.

 

Поздовжні борозенки

Поздовжні борозенки на нігтіЯкщо для літніх така зміна рельєфу нігтів можна вважати нормою, то для людей до 50 років виступаючі вертикальні смужки говорять, швидше за все, про брак вітамінів групи В і мікроелементів (цинку, заліза, магнію).

Також це може бути наслідком поганого манікюру та педикюру: занадто сильно відсунули кутикулу і пошкодили корінь нігтя. Але в цих випадках виділяється всього кілька вертикальних смужок.

Якщо ними уражено більше 25% нігтів, слід перевірити здоров’я внутрішніх органів. В першу чергу, серцево-судинну і травну системи.

 

Нігті як ложка

Нігті як ложкаЦе койлоніхія, тобто деформація нігтьової пластини, при якій її центр прогинається, а края вивернуті вгору. Дискомфорту це не доставляє, колір і гладкість зберігаються, але виглядає негарно.

Найпростіший спосіб виявити койлоніхію – капнути на ніготь воду. Крапля вільно скотилася? Все в порядку. Крапля застрягла? Є привід замислитися.

Найчастіше увігнуті нігті є наслідком браку заліза в організмі і ендокринних розладів. До придбаних причин койлоніхії відносяться також травми, контакт з хімікатами і різкі перепади температур.

Крім того, нігті як ложки можуть виникати через генні мутації і передаватися у спадок.

 

Барабанні палички

Нігті як барабанні паличкиІнша назва – пальці Гіппократа. Це симптом, при якому нігтьові пластини стають товстими і схожі на скло годинника. При цьому якщо дивитися на палець збоку, кут між заднім валиком нігтя і нігтьової пластиною перевищує 180°. Барабанні палички - нігті

 

Нігті половина на половину

Половинчасті нігтіТак називається синдром, при якому половина нігтьової пластини біла, а половина, ближче до кінчика, – коричнева.

Найбільш імовірною причиною є ниркова недостатність, через яку збільшується кількість кровоносних судин під нігтями і вони просвічують крізь нігтьову пластину.

Також «половинчасті» нігті зустрічаються у ВІЛ-позитивних людей та тих, хто переніс хіміотерапію.

 

Обгризані нігті

Обгризані нігтіГризти нігті може бути не чим іншим, як старої звичкою, але в деяких випадках це ознака постійного неспокою, якому може допомогти лікування. Укус або відкушування нігтів також пов’язано з обсесивно-компульсивним розладом. Якщо ви не можете зупинитися, варто поговорити з лікарем.

 

Відшарування нігтя

Відшарування нігтяУ медицині це називається оніхолізіс – порушення зв’язку нігтя і нігтьового ложа, коли між ними утворюється порожнеча, а нігтьова пластина змінює колір. У 60% випадків причиною є травма. При ударі стискаються судини в дермі, порушується живлення нігтя, змінюється його хімічний склад і еластичність. Ще 30% припадає на грибкові захворювання і алергічні реакції. Решта 10% – розвиваються через системні соматичні захворювання.

 

Здорові нігті

Нігті здорової людини рівні, блискучі, ніжно-рожевого кольору, з яскраво вираженою білястою лункою біля основи. При цьому нігтьова пластина постійно оновлюється, відростає за тиждень приблизно на один міліметр.

Хоча зміни нігтів супроводжують багато станів, ці зміни рідко є першою ознакою. І багато аномалій нігтя нешкідливі – не у всіх з білими нігтями гепатит. Якщо вас турбує зовнішній вигляд ваших нігтів, зверніться до сімейного лікаря або дерматолога.

Зміна кольору, форми і текстури нігтів – привід звернутися до лікаря!

ПОДЕЛИТЬСЯ: ОТПРАВИТЬ: ДЕЙСТВИЯ: