Себорея голови: симптоми, причини, діагностика, лікування

Посоветуйте врача

Що таке себорея голови?

Себорея – це захворювання шкіри голови, при якому порушується робота сальних залоз волосяної частини голови, відзначається надлишкове виділення шкірного сала або ж навпаки, його недолік.

Розрізняють три види себореї: суха, жирна та змішана.

Причини себореї голови

Причин розвитку себореї може бути безліч, це може бути:

  • генетична схильність;
  • спадковість;
  • порушення різного роду обмінних процесів в організмі;
  • хронічний стрес.

Також захворювання може бути викликане дріжжеподібними ліпофільними грибками (Pityrosporum ovale). Даний грибок належить до умовно патогенної мікрофлори, і при впливі несприятливих факторів може стати причиною себореї. До негативних факторів впливу належать: порушення обміну речовин, зниження загального імунітету.

Симптоми себореї волосистої частини голови

Симптоматичні прояви хвороби можуть відрізнятися в залежності від різновиду себореї. До загальних симптомів належать:

  • лущення шкіри волосяної частини голови;
  • свербіж і печіння шкіри голови;
  • поява лущення в зоні ураження;
  • поява червоних плям, ділянок з расчесів шкіри.

Діагностика

Постановка діагнозу здійснюється лікарем-дерматологом на підставі клінічних проявів. У деяких випадках проводиться диференціальна діагностика, виконується аналіз крові на статеві гормони. Виконується аналіз анамнезу життя хворого і анамнезу хвороби.

Лікування себореї голови

В процесі лікування даного захворювання слід враховувати тип шкіри голови пацієнта, щоб забезпечити максимально ефективну терапію. Терапія включає в себе використання протигрибкових засобів, протівосеборейних препаратів і косметичних засобів місцевої дії, антимікотичних лікарських засобів. Застосовується також вітамінотерапія, хороший ефект дають фізіотерапевтичні процедури. Хворим призначається дієтичне харчування. Існує небезпека приєднання вторинної інфекції.

Профілактика себореї голови

Профілактика даної патології грунтується на дотриманні правил особистої гігієни, правильному підборі засобів по догляду за волоссям та шкірою голови. Також рекомендується прийом вітаміну А, виключення шкідливих звичок, зниження рівня стресів і нервових переживань, збалансоване харчування і правильний догляд за шкірою голови.

ПОДЕЛИТЬСЯ: ОТПРАВИТЬ: ДЕЙСТВИЯ: