Чому хрустять суглоби і як з цим боротися?

Посоветуйте врача

У нормі активний рух суглоба беззвучний, але буває, суглоби видають різні шуми, тертя та удари (суглоби хрустять, клацають, тріщать). Медичний термін для цих шумів – «crepitus», від латинського «гриміти» – крепітація. Люди різного віку можуть відчувати крепітацію, хоча вона стає більш поширеною з віком. Так що ж її викликає?

Причини хрускоту в суглобах:

  1. Коли суглоб рухається, положення сухожиль змінюється і злегка зміщується, в цей момент можна почути клацальний звук (клацають суглоби). Крім того, ваші зв’язки можуть стискатися при русі суглобів. Це зазвичай відбувається в коліні або щиколотці і може видавати тріск в суглобах.
  2. «Чим старше ви стаєте, тим більше хрумтять ваші суглоби, тому що частина вашого хряща стирається в процесі старіння», – кажуть лікарі. «Коли це відбувається, то ваші хрящі стають більш грубими, і ви чуєте більше шуму, коли вони труться один об одний».
  3. Як правило, більше хрумтять суглоби у людей, які дуже мало п’ють води протягом дня, і у них відбувається зневоднення, яке загрожує для суглобів.
  4. Є кілька причин, чому суглоби ламаються і тріскаються і відбувається хруст. Наприклад, коли ви в спортзалі виконуєте повторювані вправи, такі як підняття важких предметів або віджимання, можете помітити клацальний звук кожен раз, коли згинаєте руку або ногу. Цей звук зазвичай вказує на те, що м’яз напружен, натирає і викликає тертя навколо кістки. Звук також може виходити від тертя сухожиль над кісткою. У цьому випадку спробуйте м’яке розтягнення, і клацання повинне зменшитися або зникнути.
  5. Ще однією з причин є гази, що виходять,  і які наповнюють синовіальну рідину, присутню в ваших суглобах, і яка виконує роль мастила. Ця рідина містить такі гази як кисень, азот і вуглекислий газ. Коли людина рухається, то розтягується суглобова капсула, і ці гази швидко виділяються, утворюючи бульбашки. При їх злитті один з одним утворюється неголосний тріск.
  6. Знерухомлений спосіб життя теж призводить до хрускоту в суглобах. Важливо постійно перебувати в русі, щоб в тканинах підтримувалося хороше кровопостачання і насичення киснем.
  7. Зайва надмірна вага людини може привести до хрускоту тазостегнових суглобів.
  8. Ряд захворювань призводить до хрускоту суглобів, наприклад артроз, артрит, бурсит, тендиніт, різні травми.

Шорсткі поверхні, тобто суглоби з артритом видають хрест, викликаний втратою гладкості хряща і шорсткістю поверхні суглоба.

Чи небезпечний хрускіт в суглобах?

Якщо ж тріск суглобів не супроводжується болем, то не варто панікувати. Однак не варто і повністю не звертати уваги на хрускіт суглобів, адже це може бути ознакою артрозу.

ПОДЕЛИТЬСЯ: ОТПРАВИТЬ: ДЕЙСТВИЯ: