Біль у коліні: як лікувати колінний суглоб?

Посоветуйте врача

З плином часу наша кістково-суглобова система старіє, відбувається зношування і деформування в колінному суглобі, що дуже часто закінчується протезуванням суглоба або інвалідністю. Однак зміни в колінних суглобах не тільки обмежують діапазон рухів, але і супроводжуються болем в коліні.

Найчастіше проблеми з колінними суглобами починаються зі змін в суглобових хрящах. Візуально вони більше не виглядають як яйце, зварене круто і красиво очищене. Вони стають шорсткими, нерівними і м’якими, тому вони більше не ковзають. Також слабшають суглобові сухожилля і виникає цілий ряд проблем.

Лікування болю в колінному суглобі

Для зменшення дискомфорту і болю в коліні є кілька варіантів вирішення проблеми:

  • Ін’єкції гіалуронової кислоти в колінний суглоб. Гіалуронова кислота виконує роль лубриканта і одночасно викликає в суглобах позитивні зміни. Вона покриває поверхню хрящів, знижуючи тертя і полегшуючи виконання рухів. Для стійкого ефекту ін’єкцію треба повторювати раз на рік. Однак це тільки тимчасово покращує стан, але не лікує.
  • Хондропротектори – це природні харчові добавки (наприклад, глюкозамін і інші препарати), абсолютно нешкідливі для організму. Застосування хондропротекторів деяким пацієнтам допомагає дуже добре, а деяким зовсім не допомагає.
  • Плазмоліфтінг суглоба. Ін’єкції плазми в колінний суглоб, збагаченої тромбоцитами, позитивно впливає на відновлення тканин хряща у сухожиль. Цей метод лікування колінного суглоба усуває біль і запалення в коліні.
  • Блокада суглоба використовується при сильному болі в коліні. Пацієнту вводяться гормональні препарати або кортикостероїди. Проколюються курсом, але не рекомендується робити більше 3-4 ін’єкцій. Вони швидко знімають набряклість і біль, але не усувають саму причину болю в коліні.
ПОДЕЛИТЬСЯ: ОТПРАВИТЬ: ДЕЙСТВИЯ: