Травми коліна – розповсюджені ушкодження

Порадьте лікаря

Що таке травма коліна? Не можна однозначно відповісти на це питання, так як до травм колінного суглоба відноситься цілий ряд пошкоджень різних анатомічних утворень: елементів капсули суглоба, менісків, зв’язкового і суглобового апарату, надколінка, суглобових кінців стегна і великостегновій кістки та ін. Які бувають травми коліна? Розглянемо основні травми колінного суглоба.

Пошкодження менісків

Пошкодження медіального меніска зустрічаються набагато частіше, ніж ушкодження латерального, в зв’язку з меншою рухливістю і через більш міцне з’єднання з капсулою суглоба. Нерідко розрив і навіть розчавлювання меніска відбуваються при падінні з висоти на прямі ноги, а також при різкому розгинанні гомілки, коли, наприклад, футболіст промахується, намагаючись вдарити по м’ячу.

Слідом за травмою розвивається синовіт суглоба, а іноді і гемартроз. Внаслідок обмеження між суглобовими поверхнями пошкодженого меніска настає блокада суглоба. Повністю зігнути або розігнути ногу в колінному суглобі хворий не може. Зрощення розірваного меніска, як правило, не відбувається, тому при його пошкодженнях показано оперативне лікування.

Пошкодження бічних зв’язок колінного суглоба

Найбільш часто пошкодження бічних зв’язок коліна спостерігаються у спортсменів, артистів цирку і балету. Розрізняють частковий надрив зв’язки і повний розрив з розбіжністю її кінців. Внутрішня бічна зв’язка пошкоджується частіше зовнішньої, зазвичай при різкому відхиленні гомілки назовні або по механізму, аналогічного розриву медіального меніска. Основною клінічною ознакою травми є бічна рухливість гомілки.

Пошкодження хрестоподібних зв’язок коліна

Пошкодження хрестоподібних зв’язок відносяться до важких травм колінного суглоба, що призводить до значного порушення його функціональності. Розрізняють повні та неповні розриви цих зв’язок. Провідним симптомом пошкодження є симптом «висувного ящика»: при розриві передньої зв’язки гомілка легко висувається вперед по відношенню до стегна, а при розриві задньої – назад.

Більш повну інформацію про розрив зв’язок коліна читайте тут.

Переломи виростків стегна і великогомілкової кістки

Дані переломи є внутрішньосуглобові. Зустрічаються ізольовані переломи одного і обох (Т- і У-образні) виростків. Ізольовані переломи виростків стегна або великогомілкової кістки виникають при різкому відхиленні гомілки назовні або досередини, а також при безпосередньому ударі в області виростків. Переломи обох виростків відбуваються при падінні зі значної висоти на повністю випрямлені ноги.

Все про колінному суглобі можна дізнатися тут.

ПОДЕЛИТЬСЯ: ОТПРАВИТЬ: ДЕЙСТВИЯ:

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/electrou/bigmed.com.ua/www/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/electrou/bigmed.com.ua/www/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/electrou/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/electrou/bigmed.com.ua/www/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35