Розрив зв’язок колінного суглоба

Посоветуйте врача

За своєю структурою колінні зв’язки досить міцні, проте надмірні фізичні навантаження та різні захворювання здатні спровокувати їх пошкодження. Врятувати суглоб в цьому випадку допоможе тільки правильне лікування під контролем досвідченого фахівця.

Як визначити розрив зв’язок коліна?

Розрив зв'язки колінного суглоба
Симптоми розриву зв’язок колінного суглоба включають:

 • різкий сильний біль, зростаючий при згинанні коліна;
 • появу клацань, виразного хрускоту зв’язки яка рветься, тріска та інших характерних звуків;
 • набряк коліна, який супроводжується крововиливом;
 • нестабільну роботу всього суглоба:
 • обмеження рухливості.

Кожен з цих симптомів вказує на розрив колінних зв’язок. У разі їх появи слід негайно звернутися до лікаря, який проведе діагностику, точно визначить ступінь пошкодження і призначить відповідне лікування. Списувати все на звичайне розтягнення і займатися самолікуванням не можна, так як в більшості випадків це призводить до розвитку більш серйозних травм.

Як лікувати розрив зв’язок коліна?

Щоб виявити розрив зв’язок на коліні, лікарі часто призначають магнітно-резонансну томографію. МРТ допомагає швидко і максимально точно визначити повне або часткове пошкодження зв’язок колінного суглоба, а також надати необхідну лікарю інформацію про реальні зміни в хрящових структурах, кістках і м’яких тканинах.

Пошкождження зв'язок колінного суглоба

При частковому розриві зв’язки безпосередньо в місці її кріплення до кістки лікарі призначають консервативне лікування розриву зв’язок колінного суглоба. Для цього на пошкоджене коліно накладається шина, носити яку необхідно протягом 4-6 тижнів. По закінченню цього часу пацієнт проходить повторну діагностику. Якщо розрив зв’язок в колінному суглобі вдалося вилікувати, пацієнту призначається відновна терапія. Вона включає фізіотерапевтичні процедури, ЛФК, проведення реабілітаційної гімнастики, електроміостимуляцію.

Чи потрібна операція при розриві зв’язок колінного суглоба?

Якщо травма зв’язок коліна супроводжується їх повним розривом, то відновити працездатність суглоба допоможе тільки хірургічне втручання.

Операція з відновлення зв’язок колінного суглоба проводиться методом артроскопічної реконструкції в умовах правильно обладнаного хірургічного стаціонару. Сучасний метод хірургічного втручання виключає необхідність широкого розкриття пошкодженого суглоба. Щоб відновити цілісність порваній зв’язки на коліні, лікарю потрібно зробити 3 проколи: 2 по 1,5 см і один – діаметром 3 см.

Завдяки використанню оптоволоконної камери під час проведення операції ортопед-травматолог чітко бачить суглоб на моніторі. Усунути пошкодження колінних зв’язок лікарю допомагають імпланти або власні тканини пацієнта, іменовані аутотрансплантатами. Ризик інфікування або невдачі при хірургічному втручанні зведений до мінімуму.

В середньому, операція на зв’язках коліна при розриві триває 30-40 хвилин. Протягом цього часу пацієнт перебуває під анестезією, яка вводиться в спинномозковий канал. Після операції він проводить в стаціонарі не більше 1 дня.

Реабілітація після розриву зв’язок колінного суглоба

Рішення про те, як відновити зв’язки коліна, повинен приймати лікар. Методи реабілітації можуть призначатися окремо або комплексно. Відновлення після розриву зв’язок коліна включає:

 • медикаментозну терапію, спрямовану на зниження больових відчуттів. Для цього фахівці виписують таблетки, мазі, креми або анальгетики, які слід вводити внутрішньом’язово;
 • пункцію, що проводиться під місцевою анестезією – пацієнту може знадобитися видалення крові, якщо велика її кількість накопичилася в порожнині суглоба. Ігнорування необхідності проведення цієї процедури може привести до запалення;
 • фізіотерапію, що включає процедури для поліпшення кровообігу, обміну речовин, зняття запалення і набряків, регенерації тканин;
 • правильне харчування – щоб прискорити відновлення, пацієнт зобов’язаний вживати продукти, багаті кальцієм і білком.

Реабілітація після розриву зв’язок може затягнутися на півроку. Через це багато пацієнтів, особливо професійні спортсмени, відчувають себе пригніченими. У такому випадку може знадобитися робота з психологом, який допоможе людині повернути позитивний настрій.

Як розробляти коліно після розриву зв’язок?

Повернути можливість згинати й розгинати ногу в області коліна пацієнтові допоможе старанна робота з суглобом, який відновлюється . Вправи для розробки колінного суглоба після розриву зв’язок (ЛФК) виконуються по 3-4 рази на день, обома ногами, по 10 підходів. Якщо коліно болить, то від занять краще відмовитися.

Розробка суглоба складається з декількох етапів:

 • 1 етап – протягом 1-7 дня після травми. У цей період потрібно зайнятися згинанням та розгинанням ноги в області коліна. Лікарі радять виконувати хитання стопою по напрямку вперед-назад і в сторони. Поліпшити кровообіг допоможе статична напруга квадрицепса – м’язів передньої поверхні стегна. У деяких випадках відновити порвані зв’язки в коліні допоможе помірна ходьба;
 • 2 етап – до 2 тижнів після травми. Пацієнт повинен продовжувати вправи, які він виконував на першому етапі. Додатково можна зайнятися присіданнями без виходу колін за стопу, а також підйомами на носки;
 • 3 етап – до 1 місяця після травми. Триває виконання всіх попередніх вправ з поступовим додаванням до них відведення і приведення прямої ноги, занять на еліптичному тренажері, підйомів вгору прямої ноги;
 • 4 етап – до 1,5 місяця після травми. Пацієнт повинен переглянути схему вправ. Виконання найпростіших потрібно припинити, а що залишилися – ускладнити. Лікарі радять зайнятися напівприсіданнями з обтяженням, закрокуванням на платформу, ножним пресом і відвідуванням басейну;
 • 5 етап – до 6 місяців після травми. У цей час потрібно виконувати інтенсивні вправи з правильно підібраними обтяженнями. Професійні спортсмени можуть поступово повертатися до звичних тренувань.

До лікувальної фізкультури потрібно поставитися з великою відповідальністю. Не варто переоцінювати свої можливості, правильно вибирати темп і обтяження для виконання вправ.

Чи зростаються зв’язки колінного суглоба?

Частковий або повний розрив зв’язок під коліном супроводжується зменшенням довжини їх колагенових волокон з наступним рубцюванням або розсмоктуванням залишків. Це, а також значне зниження кровообігу суглоба, призводить до втрати можливості самостійного зрощення розірваних зв’язок.

Скільки заживає розрив зв’язок коліна?

На це питання відповідає кандидат медичних наук хірург ортопед-травматолог Сергій Миколайович Краснопьоров (Запоріжжя): «Все залежить від того, який стався розрив частковий або повний, і яка зв’язка пошкоджена. Передня хрестоподібна зв’язка самостійно не заживає ніколи (лікується тільки оперативно), медійна колатеральна зв’язка навпаки практично завжди заживає в терміни від 3 до 6 тижнів. »

Чи можна ходити при розриві зв’язки коліна?

Ходити при розриві колінних зв’язок потрібно якомога менше. Приступити до прогулянок можна тільки після лікування і з дотриманням всіх рекомендацій лікаря. Як тільки суглоб почне хворіти, ходьбу необхідно припинити.

ПОДЕЛИТЬСЯ: ОТПРАВИТЬ: ДЕЙСТВИЯ: