Кератоконус очей – все про захворювання

Посоветуйте врача

У багатьох людей проблеми із зором протягом багатьох років, вони не знають, що їх затуманений зір, відблиски через стан, званого кератоконус. За статистикою 1 людина з 1000 страждає на це захворювання.

Що таке кератоконус?

Хвороба очей кератоконус – це захворювання рогівки очей, що виникає, коли рогівка стоншується і набуває форму конуса. Ця форма конуса відхиляє світло, коли він потрапляє в око на шляху до світлочутливої ​​сітківці, викликаючи спотворення зору. Зміни можуть відбуватися швидко або зайняти кілька років.

Які ознаки і симптоми кератоконуса?

Кератоконус симптомиУ міру того, як рогівка стає більш неправильної за формою, вона викликає прогресивну короткозорість і нерегулярний астигматизм, створюючи додаткові проблеми зі спотвореним і нечітким зором. Також кератоконус може викликати помутніння зору, нічні ореоли і смуги світла. Регулярні огляди очей можуть виявити кератоконус на ранній стадії. Вам слід звернутися до офтальмолога, якщо ви відчуваєте зміни в зорі, відблисках, викривленнях, ореолах, смугах світла або якщо ви бачите потрійні примарні зображення.

Часто пацієнти з кератоконусом відчувають зміни в призначенні очок кожен раз, коли вони відвідують свого окуліста.

Причини появи

Ніхто точно не знає, що саме викликає захворювання очей кератоконус. Однак дослідження показують, що ослаблення тканини рогівки, що приводить до кератоконусу, може бути пов’язано з дисбалансом ферментів в рогівці. Цей дисбаланс робить рогівку більш сприйнятливою до окислювального пошкодження від сполук, які називаються вільними радикалами, викликаючи її ослаблення і випинання вперед. Ще з причин виділяють:

 • генетична схильність;
 • надмірна дія ультрафіолетових променів сонця;
 • погано підігнані контактні лінзи;
 • хронічне розтирання і подразнення очей.

Помічено, що частіше захворювання починається у дітей в підлітковому віці на одному або обох очах, але може початися і пізніше – у віці 20 років.

Діагностика кератоконуса

Щоб визначити кератоконус діагностика включає:

 • Рефракцію очей. Використовується спеціальне обладнання, яке вимірює очі для перевірки проблем із зором. Це може бути зроблено за допомогою пристрою, що містить різні лінзи, щоб визначити, яка комбінація дає вам найчіткіший зір.
 • Огляд щілинною лампою. Лікар направляє вертикальний промінь світла на поверхню ока пацієнта і використовує малопотужний мікроскоп для спостереження за оком. Оцінює форму рогівки і шукає інші потенційні проблеми в оці.
 • Комп’ютеризоване обстеження рогівки. Спеціальні фотографічні тести, такі як оптична когерентна томографія і топографія рогівки, записують зображення рогівки, щоб створити детальну карту форми поверхні рогівки. Тести можуть також виміряти товщину рогівки.
 • Кератометрії. Офтальмолог фокусує коло світла на рогівці хворого і вимірює відображення, щоб визначити основну форму рогівки.

Чи можна вилікувати кератоконус і чи можливо лікування без операції?

Під час лікування кератоконуса окуляри можуть виправити легкі проблеми із зором. Можуть бути запропоновані індивідуальні контактні лінзи.

Кератоконус очейНа ранніх стадіях захворювання використовується відносно новий метод лікування – зрощення рогівки (зшивання) або кросслінкінг. При цій процедурі рогівка насичується краплями рибофлавіну і обробляється ультрафіолетом. Зшивання рогівки може допомогти знизити ризик прогресуючої втрати зору шляхом стабілізації рогівки.

Оперативне лікування кератоконуса необхідно якщо:

 • є рубці рогівки;
 • надмірне витончення рогівки;
 • неможливість носити контактні лінзи будь-якого типу;
 • поганий зір з найсильнішими лінзами.

Залежно від розташування опуклого конуса і тяжкості стану хірургічні операції включають в себе:

 1. Рогівкові вставки. Під час цієї операції хірург-офтальмолог поміщає крихітні прозорі пластинки у формі півмісяця (сегменти всередині рогового кільця) в вашу рогівку, щоб згладити конус, підтримати форму рогівки і поліпшити зір.

Вставки рогівки можуть відновити більш нормальне форму рогівки, уповільнити прогресування кератоконуса і знизити потребу в пересадці рогівки. Ця операція також може полегшити установку і перенесення контактних лінз. Вставки рогівки можна видалити, тому процедуру можна вважати тимчасовим заходом.

 1. Пересадка рогівки. Деяким пацієнтам, якщо стан важкий (є рубцювання рогівки або надмірне стоншування), може знадобитися операція – пересадка рогівки, також звана проникаюча кератопластика. Але навіть після пересадки часто пацієнтові для ясного зору потрібні окуляри чи контактні лінзи.

Проникаюча (наскрізна) кератопластика – це повна трансплантація рогівки. Видаляється повна частина центральної рогівки і замінюється донорської тканиною.

Глибока передня пластинчатая кератопластика зберігає внутрішню оболонку рогівки (ендотелій).

Чи бувають ускладнення при операції?

Пересадка рогівки при кератоконусі в цілому дуже успішна, але можливі ускладнення включають відторгнення трансплантата, поганий зір, астигматизм, неможливість носіння контактних лінз і інфекцію.

ПОДЕЛИТЬСЯ: ОТПРАВИТЬ: ДЕЙСТВИЯ: